Maggie SmithI

Margaret Natalie Smith

8,8
53 521 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Maggie Smith

LUDZIE ! ( a szczegolnie zwracam sie do plci brzydszej :) Jestescie, az tak ograniczeni, zeby kierowac pod jej adresem i wszystkich kobiet jakies seksistowskie wypowiedzi ?! Kto powiedzial, ze facet moze lepiej grac ? hym ? a ta aktorka jest jedna z lepszych i nie wiem dlaczego za wszelka cene chcecie aby spadla !

Caireann

Jedna z lepszych? Zdecydowanie gorsza od kilkudziesięciu aktorow ktorzy są za Nią.... chyba nie musze wymieniac czy jednak???

BRYLANT_2

moze jednak moglbys wymienic.


< za krotki>

Caireann

Dustin Hoffman Sean Connery F.F. Coppola Martin Scorsese Robin Wiliams
Mel Gibson Clint Eastwood (!!!!) Tom Hanks....

Musial bym podac okolo 60 nazwisk, to są Ci szczegolni ktorzy zdecydowanie powinni zajmować miejsce przed Pania Smith..

BRYLANT_2

Sean Connery ;/ albo Mel Gibson ;/ to są napewno gorsi aktorzy ;/ Connery zasłynął dzięki roli Bonda a potem moze i zagrał kilka dobrych ról a Mel Gibson bez komentarza ;/ co on takiego wybitnego zagrał ;/ jedynie jest od Maggie popularniejszy ;/ ona gra w filmach już od ponad 40 lat i zargała już wiele wybitnych ról ;/ ale niektórzy widocznie znają ją tylko z HP i od razu myślą że jest kiepska ;/ zal.pl

Ms__Party

dokladnie. a zreszta miales wymienic aktorow a nie rezyserow jak np F.F. Coppola, Martin Scorsese :/ Connerwy gra wszedzie takich samych typow. Dustin.. nie przypomniam sobie zadnej swietnej roli w jego wykonaniu. Robin..coz lubie go bardzo i przyznaje, ze jest bardzo dobry, ale nie az tak, zeby byc w top10. dziekuje za uwage.


sarah.

Caireann

A Maggie jest na tyle dobra zeby byc w top 10? Nie. Dziekuje za uwage

Czemu aktorow? Wymieniam postacie kina czyli w tym tez rezyserow, ktorzy wlozyli wiekszy wklad w kinematogriafie niz Pani Maggie.

BRYLANT_2

dokaldnie tak. zasluzyla.

cos mi sie wydaje, ze ktos tu jest nieslowny.
" Zdecydowanie gorsza od kilkudziesięciu aktorow ktorzy są za Nią.... chyba nie musze wymieniac czy jednak???"
AKTOROW !
Gdy poprosilam o to, abys wymienil wymieniles rowniez rezyserow, a teraz mowisz, ze wymieniasz postaci kina blablabla.

Caireann

pisalem w pospiechu. Zauwazylas jednak ze w tym rankingu glownie są aktorzy? Mniej rezyserow? Nie mowiac juz o top 10 (nie liczac Coppoli ktory wskoczyl po transmisji Ojca Chrzestnego w TVN) w sumie dobrze bo bardzo go lubie :) Ale skoro zarowno rezyserzy jak i aktorzy znajduja sie w tym rankingu, chyba niczym zlym nie jest brac wszystkich pod uwage co?

Wracajac do Maggie jest dobrą aktorką, ale nie zmienie mojego zdania na pewno nie zasluguje na TOP 10 - Na TOP 100 owszem. I nie mow ze jest lepsza od Gibsona, Dustina czy Robina Williamsa... bez przesady..

BRYLANT_2

dobra koniec teamtu D: zrobilam blad zakladajac go xD wiec teraz chcialabym oficjalnie go zakonczyc. trudno jest porownywac kobiety do mezczyzn, calkiem inny styl gry, calkiem inne postaci. moze az za bardzo zagalopowalam sie probujac "bronic kobiet". zaczelam krytykowac aktorow, ktorych lubie. ( no dobra, connery'ego ani gibsona nie lubie ). Co do Coppoli- masz racje, wskoczyl po Ojcu Chrzestnym. Niedlugo puszcza jakis film Kubricka, albo wspomnianego juz Scorsese i wtedy oni beda w topie ( chociaz Scorsese juz jest, no, ale moze byc jeszcze wyzej ;). A teraz juz calkiem odbiegajac od tematu bardzo denerwuje mnie fakt, ze ludzie glosuja na ludzi o ktorych aktualnie jest glosno. Np na 6 miejsce "wskoczyl" Bergman, wiadomo dlaczego...jakos za zycia chyba nie byl nigdy w top10 a teraz raptem wszyscy sobie o nim przypomnieli. zal... mam nadzieje, ze aktorzy ktorych tak bardzo lubisz i za ktorymi sie tak wstawiasz beda w koncu w top10 ;) nawet kosztem Maggie. Pozdrawiam !

Sarah

Caireann

:)

Lubie pokojowe rozwiazania. Pozdrawiam rowniez!

użytkownik usunięty
BRYLANT_2

A co "lepszego" dla kina zrobił pan Scorsese od pani Smith? Bo jakoś mi nic do głowy nie przychodzi...

Ms__Party

A ja tam znam ją nie tylko z HP, ale to właśnie dzięki temu filmowi jest jedną z moich najulubieńszych aktorek.

BRYLANT_2

Podałes tylko facetów ,a w tym rankingu są tylko kobiety

Caireann

Maggie to wybitna aktorka- laureatka dwóch Oscarów i sześciu nominacji do tej nagrody! Jest świetna! I nie szkodzi, że nie grzeszy urodą.

Caireann

Nie wiem czemu się kłócicie, na tej liście top 100 to niektórzy głosują na ludzi tylko dlatego że dobrze wyglądają lub zagrali w 1 znanym filmie, a więc w sumie to jest jak walka z wiatrakami, kto jest wybitny ten jest i kropka

Caireann

Chcesz zebym wymienił lepszych aktorów od niej? Oto oni
Morgan Freeman
Tom Hanks
Gregory Peck
Stanley Kubrick
Meryl Streep
Martin Scorsese
Ennio Morricone
Johnny Knoxville
Kevin Spacey
Clint Eastwood
Jean Reno
Edward Norton
Gary Oldman
Mel Gibson
Jodie Foster
Gene Hackman
Robin Williams
Paul Newman
I tak do top 100. Po czym jeszcze klikaset aktorów którzy nie są uwzglednieni w rankingu.
To żadna aktorka. W czym grała w Harrym Potterze. A co to za film wogole. Taka z niej aktorka jak z dody piosenkarka

tenismisz

Taki z ciebie krytyk jak z Paris Hilton aktorka ;/ wiesz polecam żebyś obejrzał "Godsford Park", "Othello", "Suite Kalifornijską", "Tajemniczy ogród" albo "Plac Waszyngtona" ,może zmienisz o niej zdanie ale widocznie widziałeś tylko HP ;/

Sidewinder

mowisz, ze wymieniasz aktorow, a wymieniles wiekszosc rezyserow xD a tak w ogole to temat SKONCZONY ! po co dalej to roztrzasac ? A tak w ogole to zle porowanie dales. Nie lubie dody i moglabym powiedziec wiele zlych slow o niej, ale glos ma dobry, wiec, hmm raczej sie nie znasz.

Caireann

Tak zajebisty głos

tenismisz

No właśnie wyczuwam TUTAJ GORACY SEKSIZM - a jestem ANTY-seksistą. Zróbcie cos ludzie. Można chyba dać szansę kobiecie w pierwszej dziesiątce. Choćby z samego gestu. Ale Maggie to i tak niepotrzebne. Bo i tak jest świetna.

użytkownik usunięty
tenismisz

Johny Knoxville ten z Jackass?!!!!!!!!!!!Phhhhhhh Żal

tenismisz

"Pełnia życia panny Brodie" wyśmienita w tym filmie i doceniona przez akademię Oscarem. To aktorka wybitna, a nie jak to ująłeś "żadna". Typowo angielski styl grania, dużo ról kostiumowych. Nie zgadzam się z Tobą całkowicie, ona jest świetna. Zresztą ma dwa Oscary i wiele nagród, a nie przyznano by jej tego, gdyby nie uważano, że jest świetna nieprawdaż...
* 1964 - nominacja do Złotego Globu w kategorii najbardziej obiecująca aktorka za "Z życia VIP'ów"
* 1966 - nominacja do Złotego Globu w kategorii najlepsza aktorka w dramacie za "Otello"
* 1966 - nominacja do Oscara w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa za film "Otello"
* 1966 - nominacja do BAFTY w kategorii najlepsza aktorka za film "Young Cassidy"
* 1970 - Oscar w kategorii najlepsza aktorka za film "Pełnia życia panny Brodie"
* 1970 - nominacja do Złotego Globu w kategorii najlepsza aktorka w dramacie za film "Pełnia życia panny Brodie"
* 1970 - BAFTA w kategorii najlepsza aktorka za film "Pełnia życia panny Brodie"
* 1973 - nominacja do Oscara w kategorii najlepsza aktorka za film "Podróże z moją ciotką"
* 1973 - nominacja do Złotego Globu w kategorii najlepsza aktorka w musicallu lub komedii za film "Podróże z moją ciotką"
* 1979 - Oscar w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa w filmie "Suita kalifornijska"
* 1979 - nominacja do BAFTY w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa w filmie "Śmierć na Nilu"
Pozdrawiam:)

użytkownik usunięty
tenismisz

tak nie lubisz HP? To chyba wiesz, że z twojej listy jeden aktor także w nim grał?

Caireann

A pozatym nie ma się co czepiać płci tzw. brzydkiej, średnią Maggie zaniżają ci co zawsze- gniotofani z gimnazjum itp.

_Andrzej_

ej. prosze mnie nie obrazac ;)

Caireann

ej mogłabys nie obrazać ludzi ja np chodze do 2gim a ona jest moją idolka i sądzę, że trochę znam sie na kinie więc fajnie :/

użytkownik usunięty
Juliette_2

Kolega chyba nie miał na myśli wszystkich gimnazjalistów. ;)

Juliette_2

Ja tak samo. 2 gim. choć nie wyglądam (: Zachowanie nie mnie oceniać.
Ale wracając do tematu- wyszłam na hipokrytkę :P
Potraktowałam 'płeć brzydszą' jednoliście- tj. z góry założyłam, że wszyscy nie lubią Maggie. Wybaczcie!
I Ty teraz zrobiłeś tak samo- według Ciebie to gimnazjaliści zaniżają średnią tych śweitnych aktorów.
A powiem, że nie zawsze, nie zawsze :P

użytkownik usunięty
Caireann

Odkąd w większości nie ma nagród na FW może trudno wam ocenić tę wybitną aktorkę, którą znacie tylko z cyklu filmów o Harrym Potterze. Może laury, które zdobyła podczas swojej owocnej kariery, uświadomią wam, jak wysoko powinna ona się znaleźć!

Oscar
1966: OTELLO (nominacja) Oscar najlepsza aktorka drugoplanowa
1970: PEŁNIA ŻYCIA PANNY BRODIE Oscar najlepsza aktorka
1973: PODRÓŻE Z MOJĄ CIOTKĄ (nominacja) Oscar najlepsza aktorka
1979: SUITA KALIFORNIJSKA Oscar najlepsza aktorka drugoplanowa
1987: POKÓJ Z WIDOKIEM (nominacja) Oscar najlepsza aktorka drugoplanowa
2002: GOSFORD PARK (nominacja) Oscar najlepsza aktorka drugoplanowa
Złoty Glob
1964: Z ŻYCIA VIP-ÓW (nominacja) Złoty Glob najbardziej obiecująca aktorka
1966: OTELLO (nominacja) Złoty Glob najlepsza aktorka w dramacie
1970: PEŁNIA ŻYCIA PANNY BRODIE (nominacja) Złoty Glob najlepsza aktorka w dramacie
1973: PODRÓŻE Z MOJĄ CIOTKĄ (nominacja) Złoty Glob najlepsza aktorka w musicalu lub komedii
1979: SUITA KALIFORNIJSKA Złoty Glob najlepsza aktorka w musicalu lub komedii
1987: POKÓJ Z WIDOKIEM (nominacja) Złoty Glob najlepsza aktorka drugoplanowa
2002: GOSFORD PARK (nominacja) Złoty Glob najlepsza aktorka drugoplanowa
2004: MÓJ DOM W UMBRII (nominacja) Złoty Glob najlepsza aktorka w miniserii lub filmie TV
BAFTA Film Award:
1959: NOWHERE TO GO (nominacja) BAFTA najbardziej obiecujący debiut
1966: MŁODY CASSIDY (nominacja) BAFTA najlepsza aktorka brytyjska
1970: PEŁNIA ŻYCIA PANNY BRODIE BAFTA najlepsza aktorka
1979: ŚMIERĆ NA NILU (nominacja) BAFTA najlepsza aktorka drugoplanowa
1980: SUITA KALIFORNIJSKA (nominacja) BAFTA najlepsza aktorka
1982: KWARTET (nominacja) BAFTA najlepsza aktorka
1984: PRYWATNE ZAJĘCIA BAFTA najlepsza aktorka
1987: POKÓJ Z WIDOKIEM BAFTA najlepsza aktorka
1989: SAMOTNA PASJA JUDITH HEARNE BAFTA najlepsza aktorka
1994: TAJEMNICZY OGRÓD (nominacja) BAFTA najlepsza aktorka drugoplanowa
2000: HERBATKA Z MUSSOLINIM BAFTA najlepsza aktorka drugoplanowa
2002: GOSFORD PARK (nominacja) BAFTA najlepsza aktorka drugoplanowa

użytkownik usunięty

Bardzo dobry pomysł z tym wykazem nagród, może do niektórych to przemówi...

Tez tak myślę , że ta lista chyba jest potrzebna , bo dużo ludzi ocenia tu za nagrody , ładne zdjęcie :/ Maggie Smith jest aktorką wybtina , nie rozumiem kompletnie jak można ją oceniać jedynie poprzez pryzmat Harrego Pottera!

Darken

Ja tam uważam, że w Harrym też zachowała twarz. Widziałem wiele filmów z Maggie Smith i ta kobieta nie przestaje mnie fascynować.

boolion

Osoby, które krzyczą, iż ta wspaniała aktorka jest zbyt wysoko w top 100 niestety się ośmieszają i kompromitują. Szczególnie zabawna jest lista osób napisana przez "tenismisz". Gratuluję poczucia humoru. Maggie Smith jak zawsze 10/10:)

thomas_4

Popieram 10/10 jest wybitna aktorka a pomysl z lista jest swietny dla tych ktorzy nie wiele wiedza o jej aktorskiej karierze:) pozdrawiam:)

fiszka1989

Wśród aktorek, niezmiennie, mój numer jeden. 10/10 i wzór do naśladowania w przyszłej pracy.

bdream

Maggie Smith to wg mnie w pozytywnym słowa tego znaczeniu "aktorka starej daty". Ileż można szukać osób, które z takim profesjonalizmem, dbałością o szczegóły, a przede wszystkim takim talentem, potrafią się wczuć w niemalże każdą rolę, począwszy od zwykłej nauczycielki (MRS. Broody), a kończąc na wielkiej damie (Becoming Jane). Niewspomnę już o rolach teatralnych!. Czasami oglądając te amerykańskie, jak i polskie seriale, a nie wspominając o niskobudżetowych produkcjach filmowych, trafia mnie kolokwialnie mówiąc "jasny szlag" widząc jak aktor bądź aktorka dosłownie od niechcenia wymawia swoją kwestię, a jego zachowanie jest tak sztuczne, że aż nie dobrze się robi. Niestety takie osoby są uznawane za gwiazdy, gdyż posiadają prezencję, styl, i często są młodzi. Jednak nie liczy się to co na zewnątrz, ale to co wewnątrz. Stara szkoła rządzi, i w moich oczach aktorzy "starej daty" są najlepsi. Niestety taki zawód jak aktor (prawdziwy aktor) odchodzi w zapomnienie! W zamian mamy to co często możemy podziwiać w wielu produkcjach. POZDRAWIAM pogolino :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
skurwol

Współczuję ci twojego ograniczenia, naprawdę...

Caireann

SUSAN SARANDON TEŻ JEST GENIALNĄ AKTORKĄ !!!!

londontown

Oh proszę, porównywać Hanksa, Freemana czy Williamsa do Maggie Smith to jak
porównywać czekoladę marki Tesco z Lindtem, come on! Obok Katherine Hepburn
i Meryl Streep to najwybitniejsza aktorka ever. Podejrzewam, że nawet gdyby
zagrała słup soli to i tak by przyćmiła resztę obsady.
I tyle. I tu nie ma nawet co dyskutować.

datura

Ty też się nabrałeś na Lindta? Przecież to jest czekolada jakości
porównywalnej do polskiego Wedla, średnia półka.

boolion

ale ja nie porównuję Lindta do wedla (viva patriotyzm!) tylko do wyrobu czekoladopodobnego marki Tesco
kontekst ma znaczenie:-)

datura

Dobra, dobra, też daję aktorce 10/10, ale bez wątpienia można ją porównywać do Hanksa albo Freemana. Jak dla mnie Hanks każdą rolę obraca w perfekcję.

themnlynx

I tu wychodzi pewna rozbieżność w gustach. Każdy ma swój. I tyle (choć ja przy swoim zdaniu będę obstawał)

datura

Jest świetna :D

poxx

Dla mnie jest fenomenalna. Wszystko, za co się zabierze, staje się dziełem doskonałym:)

Caireann

uwielbiam jej rolę McGonagall w Harrym, nie wyobrażam sobie aby ktoś inny mógł to zagrać !

esprit_

Ja też sobie nie wyobrażam, jest najlepszą aktorką ze wszystkich części HP. Świetna też pani Medlock z Tajemniczego Ogrodu.

lizzy09

IMHO tak wysokie miejsce zawdziecza filmom o Harrym. Jakos nie sadze, by polska publicznosc znala ja i uwielbiala z ery PRZED Harrym...

jezzezel

A szkoda, bo w "erze przed Harrym" była wprost znakomita. Teraz zresztą też jest...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones