Maggie SmithI

Margaret Natalie Smith

8,8
53 521 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Maggie Smith

No tak.. gra w Poterze to młodzi zara jej 10-tki powystawiali i jest na takim miejscu na jakim jest.. A nie zasluguje nawet na pierwszą 50-tke. Zgadzacie sie prawda??

Van_21

Z tym, że nie zasługuje na pierwszą 50. to sporo przesadzasz, jest bardzo dobrą aktorką, wielokrotnie nagradzaną.

Zurawinka

Ja się nie zgadzam.

Anaissa

nie zgadzam się !!!!!
Maggie jest jedną z najlepszych aktorek wszech czasów !!!!!!! należycie jest na swoim miejscu......
Zobacz inne filmy z nią, a szczególnie te Oscarowe, a potem się wypowiadaj......... ;)
tyle nagród i wyróżnień to przypadek ?
a Harry to tylko 7 filmów z ponad 60 z nią.... oO


pozdro -.-'

Robertul

Zgadzam się, jest po prostu znakomitą aktorką, a kto twierdzi inaczej ten nie wie co pisze

Robertul

we wszystkich filmach jakie z nią oglądałam jest świetna. W Harry Potterze również.

Van_21

Czuję, że widziałeś ją tylko w "Harrym Potterze"... Jeśli tak, to masz do nadrobienia cn. 10 filmów z nią, by wydać opinię o jej aktorstwie, np.: "Otello", "Pełnia życia panny Brodie", "Podróże z moją ciotką", "Suita kalifornijska", "Pokój z widokiem", "tajemniczy ogród", "Lawendowe wzgórze"... Jeśli nadal będziesz przekonany o tym, że nie zasługuje nawet na pierwszą 50-tkę, to niezbity dowód na to, że nie masz zielonego pojęcia o aktorstwie.

Rotbart

dodałbym jedzcze "Mój dom w Umbrii", "Opowieści Mary", "Gosford Park".....

P.S Oglądałeś Otello bez napisów, bo szukam napisów i nie ma :< ?

Robertul

Niestety nie, i tylko fragmenty z nią na YouTubie ;p

Rotbart

no takk....;\
ciężko u nas o takie stare filmy..... no ale cóż.....

Van_21

Uwierzę wam na słowo i chętnie obejrzę z tą Panią kilka filmów.
Ale co jest w tym wszystkim najlepsze?? Nie oglądałem żadnej części Harego !! A jeszcze się wypowiadam o jej aktorstwie...
Do następnego.

Van_21

noo właśnie troche dziwne... !!!

Van_21

Rzeczywiście, to wymaga odwagi żeby publicznie robić z siebie kretyna i jeszcze się do tego przyznawać.

Van_21

źałosne...

Van_21

ona zasługuje na miejsce w rankingu
wspaniała aktorka

Van_21

Nie zgadzam sie ... Ona zasługuje na to 5 cholerne miejsce -.- Skoro "Kiepska" ma trzecie -.-

Wampirzycaaaa

proszę Cię, nie ośmieszaj się, jeśli kojarzysz jedną z najlepszych polskich aktorek, panią Feldman tylko z rolą w "Kiepskich" to świadczy o niezgłębionych obszarach Twojej ignorancji...

użytkownik usunięty
Van_21

Jako McGonagall jest świetna

Van_21

chociażby jej rola w Downton Abbey! W tym filme jest genialna, przezabawna...
Dobry aktor to taki, który nie musi się odzywać a i tak wiadomo jakie uczucia chce przekazać i ona robie to perfekcyjnie.

philip90

święta racja, w Downton jest rewelacyjna

Van_21

Ona nie gra TYLKO w Potterze jagbyś nie zauważył/a!

Van_21

Ja sie z toba nie zgadzam, ogladalam pare innych filmów z jej udzialem, i uwazam, ze jest naprawde swietna aktorka

Van_21

Na pewno niektóre osoby powystawiały jej wysokie oceny, a oglądały tylko HP, ale ona naprawdę jest dobrą aktorką;-)

Van_21

z ciekawości.... ile widzieliście filmów z Maggie ?

Van_21

a zdajesz sobie sprawę z tego że jesteś kretynem?; i jak widzę większość osób powyżej zgadza sie z tym. wiem że tym wpisem dokarmię trola, ale nie moglem sie powstrzymać.

Van_21

Może zobacz jej inne filmy...

mateusz1497

Jeśli będę miał okazję chętnie obejrzę.

Van_21

pierwsze zobacz, a potem się wypowiadaj... ;>

Van_21

nie chcę popadać w przesadę, ale uważam osobiście, że jest genialną aktorką, nie zależnie od roli. umie się dostosować do każdej postaci (trochę filmów z nią już oglądałam). w "Harrym..." też wypadła świetnie. w przeciwieństwie do głównych bohaterów... :/

Van_21

Nie przesadzajcie

Van_21

nie przesadzają

kuaczek19

Rzeczywiście, w HP to ona odegrała kawał dobrej roboty. Bardzo lubię serię o "chłopcu który przeżył" ponieważ ukształtowała moje dzieciństwo, ale film w pewnej mierze za mało jest dopracowany pod względem aktorstwa, co oczywiście można wybaczyć biorąc pod uwagę ekipę którą w dużym stopniu stanowią młodzi i wybrani od małego aktorzy. Dlatego miło się ogląda Maggie w HP która zupełnie złączyła się z moim wyobrażeniem z książki, miło się wchodzi na jej profil na filmweb.pl i miło się patrzy, że opanowana, spokojna, mająca już swoje lata i nie pchająca się do różnych tworów aktorka była i jest doceniana choćby poprzez dwukrotne otrzymanie Oscara.

Astraeus

Sama Rowling nalegała, by to Maggie zagrała McGonagall. Nie wyobrażam sobie, by ktoś inny mógł zagrać surową, ale sprawiedliwą panią profesor. Maggie była idealnym wyborem. Do dziś powtarzam sobie czasem jej fragmenty ze wszystkich części Harrego Pottera, tak dla przyjemności. No i gdy oglądam Minervę McGonagall, od razu wspomina mi się Jean Brodie. :)

jukusek

Heh Maggie Smith to jedna z najlepszych aktorek w każdym filmie doskonale odgrywa swoją postać moim zdaniem powinna być na 2 miejscy w tym rankingu...

Van_21

Van-21 nie znasz się na prawdziwym aktorstwie, zmień zainteresowania, nie lepsze np. forum "Gotowanie"?????????

bapoza

Za późno. Jestem kucharzem :)

Van_21

Zupełnie się z twoją opinią nie zgadzam !!! Jest wspaniałą aktorką. Oglądałam 15 filmów z jej udziałem i nie tylko Harrego Pottera :D
Ale uważam, że każdy ma prawo do własnej opini :-P

jane_potter

Zgadzam się :)

Van_21

Napisze tylko, ze owa aktorka w 2003 roku zostala 17 osoba w historii, ktora zdobyla 3 najwazniejsze nagrody aktorskie: Emmy, Oscara, i Tony... oczywiscie statuetek ma wiecej na swoim koncie, ale nie kazda aktorka moze sie poszczycic posiadania ''swieta trojca'' :)

Cervi

chodzi o to ze zdobyła najważniejszą nagrodę kinową, telewizyjną i teatralną ;)
Maggie to klasa sama w sobie !

Robertul

Ludzie, litości...jak można pisać "nie oglądałem żadnego Harrego", "nie widziałem żadnego filmu z nią"...po czym krytykowac ludzi, że umiescili pania Smith wysoko w top aktorkach..Jak można głos zabierac w tym wypadku? To tak, jakbym ja na forum np. Zmierzchu napisała " ale badziewie" nie widząc filmu i nie czytając książek.

Van_21

Pytanie, jak można się z czymś takim zgodzić i po co tak bezsensownie trollować....Ciekawi mnie, jak definiujesz słowo młodzi...i dlaczego deprecjonujesz wszystkich tych ludzi i wrzucasz do jednego worka...Gdybyś napisał: b.duża grupa nastolatków mogła zawyżyć Jej ocenę poprzez dużą sympatię do Jej roli w Potterze, to już całkiem co innego. Już samo to daje do myślenia, ale 2 cześć Twojej wypowiedzi to już kompletna porażka...Jak osoba która chociaż w minimalnym stopniu zna się na aktorskie i potrafi wykrzesać z siebie minimum obiektywizmu może coś takiego napisać?? Dawno nie widziałam takiego masochisty....Poza tym nie obrażaj kogoś, komu zapewne do pięt nie dorastasz. Ty się zachowujesz nawet gorzej od tych nastolatków, o których piszesz...

Van_21

No tak NATALIE PORTMAN grala w Star warsach I W KILKU INNYCH GOWNACH . Dostala oscara i ma juz 3 miejsce! ZENADA! Nie podoba mis ie ani jeden film z jej udzialem ! gra aktorska na poziomie przecietnym . WALIC JA I WASZE OCENKI NAPALONE STARE KONIE

guga_buzka

Oglądałem teko... gdzie tam ona zagrała...w czarnym gołębiu czy jak ten film się zwał. Portman nigdy nie była dobrą aktorką....a co gorsza nigdy nie będzie.

Van_21

W pierwszej "50"-tce na pewno by się znalazła, bo to dobra aktorka, ale trzeba przyznać, że faktycznie ranking jest zdominowany przez fanów Harrego, wystarczy spojrzeć choćby na 1. miejsce... Czyżby to zbieg okoliczności?

Van_21

Pisanie takich bzdur to straszna ignorancja i dowód absolutnej niewiedzy. Widziałam 90 % wszystkich filmów Maggie Smith, widziałam ją na scenie - jest jedną z najznakomitszych aktorek ostatniego 100 -lecia. Można kogoś nie lubić, ale trzeba mieć podstawy żeby ocenić warsztat a ni tylko "lubię - nie lubię". Nie jest wprawdzie portal dla fachowców i recenzentów ale jak się komuś wystawia opinię to fajnie by było mieć tyle przyzwoitości żeby jakąś wiedzą się podeprzeć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones